III Festiwal kultur – Baligród – Relacja

24-25 sierpnia 2013 r. w Baligrodzie na terenie stadionu sportowego bawiliśmy się wraz z mieszkańcami i gośćmi na Biesiadzie z Radiem WAWA. W sobotę prezentowała swój dorobek kulturalny Gmina Mielec.
Na stoisku wystawienniczym mogliśmy podziwiać rzeźbę, wiklinę, koronki, malarstwo oraz nabyć pamiątki. Mieszkańcy Gminy Baligród mieli również okazję zakosztować regionalnych smakołyków przywiezionych przez gości festiwalu.
Wszystkich zachwycił występem Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”.
W ferii barwnych strojów i rytmów zaprezentowali szeroki repertuar tańców regionalnych i narodowych. Występy grupy wokalnej Rozśpiewany Chorzelów uzupełniły wspaniały występ. Pokaz tańców standardowych i latynowskich w wykonaniu Klubu Tańca Towarzyskiego „Takt” zyskał równie wielkie uznanie widzów. Tak młodszych, jak i starszych zainteresował występ młodych adeptów sztuki walk Taekwondo z Cisnej. Na wieczornej scenie wystąpił zespół SIKLAWA, a imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ.

W niedzielę odbyły się uroczystości dożynkowe, które rozpoczęła uroczysta Msza św. z poświęceniem wieńców dożynkowych. Korowód z wieńcami prowadził uczestników uroczystości na stadion sportowy gdzie wysłuchano przemówienia władz samorządowych. Różnorodnych zabaw dla najmłodszych dostarczało wesołe miasteczko oraz program animacji przygotowany przez BARWNY ŚWIAT.
Na scenie wystąpiły zespoły:
Gwiazda wieczoru – CZTERY KILO OBYWATELE
Zespół JABADU  – zagrzewając do tańca

Sponsor główny:  „PERŁA” – Browary Lubelskie S.A.

Nasi sponsorzy, to: Millenium Hall, MARMA, Hilton Garden Inn Rzeszów, LOTTO, COCA-COLA, Ziaja, Ciarko, Elegancja, Wyroby od Babci.

Patronują nam media: Radio WAWA, TVP Rzeszów, Nowiny, Nowiny24 oraz Sweetdeal.pl.

Organizatorzy: Gmina Baligród, Gmina Mielec oraz  Impresariat Rzeszów.

[nggallery id=22]

Referencje:

Współpraca i projekty

Dane teleadresowe:

Impresariat Rzeszów Sp. z o.o.
ul. Rynek 17
35-064 Rzeszów
tel. 502 690 382
tel. 512 486 255
tel. 17 77 88 315
impresariat@impresariat.info