Juwenalia Sanok 2013 – Relacja

W dniu 18 maja 2013 roku, odbyła się impreza w Sanoku, gdzie studenci wraz z mieszkańcami bawili się podczas III Juwenaliów Podkarpackich połączonych z Biesiadą z Radiem WAWA.

Sanocka młodzież zaprosiła wszystkie pokolenia studentów do zabawy pod hasłem – BIESIADA POŁĄCZY POKOLENIA.

Współorganizatorami imprezy z ramienia władz był Burmistrz Miasta Sanok, Starosta Powiatu Sanockiego oraz Wójt Gminy Sanok.

Patronat Honorowy nad imprezą objęła p. Teresa Kubas-Hul Przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Dobrą zabawę III Juwenalii Podkarpackich połączonych z Biesiadą z Radiem WAWA przygotowali wspólnie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, Samorząd Studencki PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, Klub Uczelniany ASZ PWSZ Sanok oraz Firma Impresariat, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i MOSIR Sanok.

W pięknej scenerii skansenu sanockiego od wczesnych godzin porannych odbywał się Jarmark.  Na otwartej przestrzeni zabytkowego Rynku Galicyjskiego wyrosły kolorowe stragany. Otwarto sklepiki mieszczące się w zabytkowych budynkach skansenu.

Słońce świeciło cały dzień pomimo podmuchów wiosennego wiatru, a konie zaprzężone do bryczek, radośnie parskając zapraszały do przejażdżki.

Rękodzielnicy zaprezentowali swoje wyroby, w tym: rzeźba, garncarstwo, wiklina, ceramika, biżuteria ręczna, figurki drewniane, kompozycje z kwiatów świeżych i suszonych. Dodatkowo można było zasmakować regionalnej Kuchni: pierogów, wędlin „Wyroby od Babci”, serów kozich, miodów, nalewek, przetworów, powideł i konfitur z ekologicznych polskich gospodarstw.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pieczenia „proziaków” oraz kulinarny pokaz na bazie tradycyjnych polskich potraw w wykonaniu Agnieszki Sulikowskiej-Radi uczestniczki widowiskowego kulinarnego SHOW emitowanego w telewizji TVN.

Druga część imprezy to koncerty zespołów odbywające się na Sanockich Błoniach, na których również nie zabrakło publiczności gwiazdą wieczoru był zespół „Haratacze”, czyli pięcioosobowy zespół wykonujący muzykę punkrockową.

Ponadto na scenie zagrali „Suchy Chleb Dla Konia”, „Larz Reller Band” oraz „Podoba Mi Się”.

Mówili o nas i pisali: Radio WAWA, TVP Rzeszów, Sanok TV, TVsan, TV Obiektyw, Sanok, Nowiny, Nowiny24, Sweetdeal.pl, SanokOnline.pl, Galicjusz.pl, Studentnews.pl, students.pl, dlastudenta.pl.

Dziękujemy naszym sponsorom: PZU, LOTTO, COCA-COLA, Strefa Ruchu, Interq, Ziaja, NKJO Sanok, Ciarko, Elegancja, Bart Media oraz Wyroby od Babci i Klubowi Cacao.

Sponsorem głównym imprezy była „PERŁA” – Browary Lubelskie S.A.

[nggallery id=10]

Referencje:

Współpraca i projekty

Dane teleadresowe:

Impresariat Rzeszów Sp. z o.o.
ul. Rynek 17
35-064 Rzeszów
tel. 502 690 382
tel. 512 486 255
tel. 17 77 88 315
impresariat@impresariat.info