Juwenalia Studenckie z radiem Wawa – Sanok 2013

W dniu 18 maja 2013 roku, przy współpracy z TVP Rzeszów, Radiem WAWA organizujemy Pierwsze Biesiadne Juwenalia Studenckie z radiem Wawa. Sanocka młodzież zaprasza wszystkie pokolenia studentów do zabawy pod hasłem – BIESIADA POŁĄCZY POKOLENIA.

Miejsce oraz charakter skansenu sanockiego pozwala na przeprowadzenie takiej formy imprezy, która w swojej treści będzie zawierała elementy kultury i rzemiosła regionalnego w powiązaniu z kulturą młodzieży studiującej w Sanoku.

Chcieliśmy zaprosić Państwa do uczestnictwa w Jarmarku organizowanym na terenie uroczego Skansenu w Sanoku. Pragniemy stworzyć tradycyjny obraz dawnego targu organizując Jarmark bogaty przepychem stoisk, ludowego rękodzieła, garncarzy, gospodyń i kulinariów, rozbrzmiewający gwarem rozmów i muzyką.

Celem Jarmarku jest promowanie poprzez wystawy, degustacje, pokazy, konkursy, kiermasze oraz stoiska informacyjne:
– lokalnych i regionalnych tradycji, zwyczajów i dziedzictwa kulturowego;
– produktów tradycyjnych oraz opartej na nich przedsiębiorczości;
– wyrobów rękodzieła i sztuki ludowej;
– produktów rolnictwa ekologicznego;

Scenariusz JARMARKU FARMERA

1. Jarmark rękodzieła: rzeźba, malarstwo, garncarstwo, wiklina, ceramika, biżuteria ręczna, robótki szydełkowe, haft, figurki drewniane, woskowe, kompozycje z kwiatów świeżych i suszonych, wyroby z bibuły, z wosku, kosmetyka naturalna: kosmetyki pszczelarskie

2. Kuchnia tradycyjna: zaprezentujemy potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, Piekarnia KIEŁTYKA z Łężan zaprasza do degustacji wypiekanych na miejscu proziaków. Piekarze specjalizują się w pieczywie z dawnych czasów – rustykalnym, ziarnistym – pieczywie mającym dusze. Ich pasją jest orkisz – cudowne ziarno. Tworzą receptury oparte na przekazach ustnych seniorów – kreują formę, smak i aromat poprzez niekonwencjonalne łączenie dodatków w postaci ziaren, ziół i warzyw. Jarmark to okazja to skosztowania i zakupienia tradycyjnych regionalnych produktów: pierogi, wędliny „Wyroby od babci”, sery kozie, miody, nalewki, przetwory, powidła i konfitury z ekologicznych polskich gospodarstw;

3. Scena w dobrym smaku i muzyka w dobrym smaku: Na scenie zaprezentuje się wiele grup autorskich i znanych muzyków.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i przyłączenia się do Jarmarku z własną formą wystawienniczą. Udział jest bezpłatny. Wjazd na teren skansenu od 6:00 – 7:30 tylko w celu rozładunku stoisk. Czas trwania jarmarku 8:00-18:00. Prosimy o zabezpieczenie własnego zaplecza technicznego. (Na ternie Skansenu w niedzielę 19 maja odbywa się targ „Graciarnia”, w przypadku zainteresowania klientów istnieje możliwość dodatkowej sprzedaży.)

Serdecznie dziękujemy i liczymy na owocną współpracę. Proszę o kontakt w przypadku zainteresowania.

Juwenalia Sanok 2013

Referencje:

Współpraca i projekty

Dane teleadresowe:

Impresariat Rzeszów Sp. z o.o.
ul. Rynek 17
35-064 Rzeszów
tel. 502 690 382
tel. 512 486 255
tel. 17 77 88 315
impresariat@impresariat.info