Relacje

VI Festiwal Kultur Baligród – Relacja

W ostatni weekend lipca gościliśmy po raz szósty na Festiwalu Kultur w Baligrodzie. I tym razem nie zabrakło wielu atrakcji. W sobotę publiczność miała okazję bawić się przy muzyce zespołów Berdo i Emer oraz podziwiać pokazy kuglarstwa i żonglerki Malabaristy. Wieczorem odbyła się zabawa pod gwiazdami, którą poprowadził zespół Rytm.

W niedziele 27-ego lipca przyjechali do nas przedstawiciele Gminy Pawłów z województwa świętokrzyskiego.Na scenie zaprezentowała się kapela z zespołem śpiewaczym o dźwięcznej nazwie „Sołtyski”.

Można było skosztować tradycyjnych potraw i wypieków z województwa świętokrzyskiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz warsztatów zabawkarskich. Uczestnicy Festiwalu podziwiali piękne,ręcznie wykonane i malowane zabawki drewniane. Na scenie w klimacie cygańskim zagrała kapela Derenie.

Największą atrakcją całego festiwalu był koncert zespołu Skampida z Kolumbii. Muzyka zespołu  to innowacyjne zróżnicowanie, pomieszanie fuzji kolumbijskiego reggae, rytmów folklorystycznych,dźwięków miejskich oraz łacińskiego stylu cumbia i champeta. Koncert w Baligrodzie był jedynym plenerowym jaki grupa zagrała w trakcie swej trasy koncertowej po Polsce.

V Festiwal Kultur w Baligrodzie – Relacja

5,6 lipiec odbył się V Festiwal Kultur w Baligrodzie. Gośćmi festiwalu była Gmina Grajewo z województwa podlaskiego. Publiczność Festiwalu mogła zobaczyć występ zespołu tańca ludowego  Kłosek”, grupy wokalno-tanecznej „Ciemnoszyjskie Nutki” oraz grupy kabaretowej „Wiejski Zakątek:. Występom towarzyszyła degustacja jadła regionalnego oraz pokaz rzemiosła.
Wieczorami można było posłuchać zespołów „Konwój”, „Dollars Brothers”, „Tex” i „Paradex”. Przez dwa dni trwania Festiwalu nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, którym towarzyszył Barwny Świat pełen gier i animacji.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Millenium Hall cz.II – Relacja

W dniach 14-15 oraz 21-22  grudnia – na terenie Millenium Hall, Impresariat Rzeszów po raz kolejny zorganizował Jarmark Świąteczny. Bogactwo stoisk zachęcało do wyszukania nowych ozdób świątecznych, stroików lub drobnych upominków. Nie zabrakło wędlin, chlebów i świątecznego jadła. Jarmark rozbrzmiewał gwarem rozmów i kolęd. Wszyscy chętni wzięli udział w warsztatach i pokazach zdobienia baniek, a także zabrali na domową choinkę swoją niepowtarzalną autorską banieczkę. Amatorzy słodkości mieli okazję skosztować ciepłych cukierków i lizaków, zobaczyć pokaz wytwarzania słodkości i zaopatrzyć się w zapas niepowtarzalnych słodyczy na ten oraz nowy rok. Jarmark urozmaicił występ Przeworskiej kapeli podwórkowej „Beka”, która oprócz swojego repertuaru zagrała nam również znane i lubiane kolędy i pastorałki.
Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2014.

[nggallery id=45]

Jarmark Bożonarodzeniowy w Millenium Hall cz.I – Relacja

Za nami pierwsza część Jarmarku Bożonarodzeniowego w Millenium Hall.
Zapraszamy wszystkich amatorów rękodzieła na kolejną edycję. 21-22 grudnia, sobota i niedziela na pierwszym piętrze Galerii.

[nggallery id=44]

Fuzja Kultur w Gminie Chełm – Relacja

25-26 października 2013 r. w Gminie Chełmie na terenie Zespołu Szkół uczestniczyliśmy wraz z mieszkańcami i gośćmi w Fuzji Kultur w miejscowości Żółtańce-Kolonia. Swój dorobek kulturalny prezentowały zaproszone Gminy partnerskie: Mielec, Chełm, Grajewo, Pawłów, Baligród i Tuszów Narodowy. Na stoiskach wystawienniczych mogliśmy podziwiać rzeźbę, wiklinę, koronki, malarstwo oraz nabyć pamiątki. Mieszkańcy gminy oraz goście mieli również okazję zakosztować regionalnych smakołyków przywiezionych przez prezentacje gmin z okazji  festiwalu. Na scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne poszczególnych regionów, teatrzyki, kabarety. Na spotkaniu zamkniętym delegacje samorządów omawiały możliwości współpracy oraz wspólnego rozwoju.

[nggallery id=24]

Referencje:

Współpraca i projekty

Dane teleadresowe:

Impresariat Rzeszów Sp. z o.o.
ul. Rynek 17
35-064 Rzeszów
tel. 502 690 382
tel. 512 486 255
tel. 17 77 88 315
impresariat@impresariat.info