VI Festiwal Kultur Baligród – Relacja

W ostatni weekend lipca gościliśmy po raz szósty na Festiwalu Kultur w Baligrodzie. I tym razem nie zabrakło wielu atrakcji. W sobotę publiczność miała okazję bawić się przy muzyce zespołów Berdo i Emer oraz podziwiać pokazy kuglarstwa i żonglerki Malabaristy. Wieczorem odbyła się zabawa pod gwiazdami, którą poprowadził zespół Rytm.

W niedziele 27-ego lipca przyjechali do nas przedstawiciele Gminy Pawłów z województwa świętokrzyskiego.Na scenie zaprezentowała się kapela z zespołem śpiewaczym o dźwięcznej nazwie „Sołtyski”.

Można było skosztować tradycyjnych potraw i wypieków z województwa świętokrzyskiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz warsztatów zabawkarskich. Uczestnicy Festiwalu podziwiali piękne,ręcznie wykonane i malowane zabawki drewniane. Na scenie w klimacie cygańskim zagrała kapela Derenie.

Największą atrakcją całego festiwalu był koncert zespołu Skampida z Kolumbii. Muzyka zespołu  to innowacyjne zróżnicowanie, pomieszanie fuzji kolumbijskiego reggae, rytmów folklorystycznych,dźwięków miejskich oraz łacińskiego stylu cumbia i champeta. Koncert w Baligrodzie był jedynym plenerowym jaki grupa zagrała w trakcie swej trasy koncertowej po Polsce.

Referencje:

Współpraca i projekty

Dane teleadresowe:

Impresariat Rzeszów Sp. z o.o.
ul. Rynek 17
35-064 Rzeszów
tel. 502 690 382
tel. 512 486 255
tel. 17 77 88 315
impresariat@impresariat.info